Nevidět neznamená nežít

DĚTI SI ZKUSÍ ZAHRÁT POSLEPU
Jimramov, 27. 10. 2015

Dne 6. listopadu 2015 od 8:30 do 12 hodin se uskuteční na Základní škole v Nové Městě na Moravě, Malá 54, projekt nazvaný „Nevidět neznamená nežít“. Workshopy pojaté zážitkovou formou připraví pro žáky praktických tříd a jejich pedagogy Renata Ondrůchová, studentka III. ročníku dálkové formy studia Soukromé vyšší odborné školy sociální, o.p.s., v Jihlavě. Akce bude součástí projektu, který jeho autorka zpracovává v rámci závěrečné absolventské práce.

Akce naváže na projekt „Jaký je svět, když nevidíš“, který pro žáky připravila v listopadu 2014 v rámci praxe ve II. ročníku. „Pilotní ověření projektu se velmi osvědčilo, pro zájem žáků budu v aktivitách pokračovat“, uvedla autorka projektu. Žáci i jejich učitelé si budou moci s klapkami na očích vyzkoušet vybrané kompenzační pomůcky pro nevidomé – např. slepeckou hůl, indikátor hladiny a barev, pomůcky pro psaní Braillovým písmem. Dále si žáci budou moci zahrát společenské hry a prověřit své smysly – např. hmat prostřednictvím „Člověče nezlob se“, sluch a hmat Pexesem, nebo pomocí orientačního labyrintu. Hostem programu akce bude nevidomá paní Irena Kratochvílová.

Cílem projektu je zážitkovou formou seznámit žáky a jejich učitele se základními způsoby komunikace s osobami s vadou zraku, uvedla autorka projektu.
Andrea Šeredová

Skrz kanál RSS 2.0 můžete sledovat reakce na tento záznam.Komentáře i pingy jsou momentálně zakázány.

Komentáře nejsou povoleny.