Archiv pro kategorii » Obecné «

Projektový den

Jaký je svět, když nevidíš

projekt pro žáky speciální třídy ZŠ proběhne 13. 11. 2014

program zde

„Jaký je svět, když nevidíš“ je název zážitkového projektu, který připravujeme pro žáky speciální třídy a mladší žáky ZŠ praktické. Dne 13. 11. 2014 budou žáci seznámeni s handicapem nevidomých, vyzkouší si, některé praktické činnosti, smyslový test, navštíví je nevidomá dívka. Cílem projektu je získávání všeobecného rozhledu, hodnot, interpersonality, solidarity.

Kategorie: Aktuality, Informace pro rodiče, Nezařazené, Obecné  Komentáře vypnuty

EU peníze školám

logolinkI_bar

Naše škola se zapojila do operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v oblasti zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách, který je známější pod názvem EU peníze školám.

Cílem tohoto projektu je zvýšení kvality vzdělávání na základních školách. Po vyhlášení výzvy ministerstvem školství jsme v podzimních měsících roku 2010 vypracovali projektový záměr a podali žádost. Naše žádost byla schválena, a tak v průběhu dvou let budeme využívat finanční prostředky EU, které nám umožní vytvořit podmínky pro rozvoj individuálních schopností žáků v těchto oblastech: čtenářské a informační gramotnosti, využívání informačních technologií, zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT, v oblasti přírodních věd, podpořit zkvalitnění výuky po materiální stránce a v neposlední řadě také další vzdělávání pedagogů.

Co vše to žákům přinese? Budou se ve vybraném předmětu učit v menší skupině, mohou využívat nové techniky a dalších didaktických pomůcek, do výuky budou zařazovány moderní výukové metody, které berou ohled na osobní rozvoj jednotlivých žáků.

logolinkI_bar

Kategorie: Obecné  Komentáře vypnuty