Nové Město na Moravě
Základní škola a praktická škola Nové Město na Moravě, Malá 154

Obsah webové stránky se upravuje, omluvte prosím případné nedostatky.

Základní škola

Naše základní škola je plně organizovanou školou, jejíž součástí je třída základní školy a dvě třídy speciální základní školy.

Hlavním cílem činnosti naší školy je výchova a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich příprava pro plnohodnotný život s pracovním uplatněním a maximální integrace do života společnosti. Zásadní je rozvoj sociálních, komunikačních a praktických dovedností.

S ohledem na rozdílnou úroveň rozumových schopností žáků, schopnosti učení a pracovních výsledků, přistupujeme ke každému žákovi individuálně, respektujeme jeho zdravotní stav a možnosti.

Snahou všech pedagogických pracovníků je, aby k nám děti chodily rády, a aby během školní docházky zvládly maximálně rozvinout všechny své schopnosti a dovednosti.

V základní škole se žáci setkávají s běžnými školními předměty jako je český jazyk, matematika, přírodopis, dějepis, zeměpis, fyzika apod., ale kromě toho mají každý týden 5 hodin pracovního vyučování, při kterém si vyzkoušejí práci s různými materiály, čímž rozvíjí své manuální dovednosti, které jsou předpokladem zapojení do běžného života.

Na škole realizujeme program "Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy"

Cílem je podpořit ,přímou pedagogickou činností spočívající v doučování, žáky, kteří jsou ohroženi školním neúspěchem mimo jiné v návaznosti na výpadek prezenční výuky v době pandemie covid - 19.

logolink

Základní škola