Menu
Nové Město na Moravě
Základní škola a praktická škola Nové Město na Moravě, Malá 154

Obsah webové stránky se upravuje, omluvte prosím případné nedostatky.

Proběhlé akce

Čistá Vysočina

Čistá Vysočina

Datum: 11. 4. 2024

Záleží nám na tom, abychom žili v čistém prostředí, proto jsme se i my zapojili do tradiční akce Čistá Vysočina....

Velikonoční prázdniny - výlet ZR - Divy fyziky

Velikonoční prázdniny - výlet ZR - Divy fyziky

Datum: 31. 3. 2024

O jednodenních velikonočních prázdninách měli žáci možnost zúčastnit se výletu, který uspořádali dobrovolníci z řad asistentů. Tentokrát bylo naším cílem shlédnout interaktivní výstavu Divy fyziky v Regionálním muzeu ve Žďáře nad Sázavou....

Velikonoční tvoření

Velikonoční tvoření

Datum: 21. 3. 2024

Ve čtvrtek 21.3.jsme si užili dopoledne plné jarního tvoření, kterému předcházelo zajímavé povídání o Velikonocích a velikonočních zvycích.

Já, básnička

Já, básnička

Datum: 20. 3. 2024

Recitační soutěž Velké Meziříčí

Prezentace IZS (integrovaný záchranný systém)

Prezentace IZS (integrovaný záchranný systém)

Datum: 6. 3. 2024

Ve středu 6. března navštívili žáky 2. stupně členové integrovaného záchranného systému, aby je seznámili se zásadami první pomoci, protipožární prevence a použitím hasicích přístrojů. Kromě teoretické části si všichni mohli prohlédnout vybavení sanity nebo vyzkoušet hasicí přístroje na vlastní pěst

Modelové kolejiště SOŠ Bělisko

Modelové kolejiště SOŠ Bělisko

Datum: 4. 3. 2024

V pondělí 4.3. jsme v rámci TV s menšími dětmi navštívili SOŠ Bělisko, abychom se podívali na chloubu této školy - miniaturní modelové kolejiště, které si studenti sami vytvořili a o které se starají. Děti měly možnost vyzkoušet si ovládání vláčků a na chvíli se stát výpravčími...

Výstava knihovna - Bude jaro?

Výstava knihovna - Bude jaro?

Datum: 1. 3. 2024

Naše práce a výrobky prezentujeme i před širší veřejností...

Karneval

Karneval

Datum: 1. 2. 2024

Ve čtvrtek, před pololetními prázdninami, se v naší škole konal karneval. Žáci se proměnili v různé bytosti - nechyběly čarodějnice, princezny, účastnil se i kašpárek, jednorožec, spiderman, slavný hokejista nebo Gejša, až ze vzdáleného Japonska. Na bezpečnost všech dohlížel policajt.

Planeta Země 3000 - Kambodža

Planeta Země 3000 - Kambodža

Datum: 19. 1. 2024

Jako každý rok jsme se zúčastnili vzdělávacího programu Planeta 3000. Letošním tématem byla „Kambodža – putování k tajemné hoře“. Žáci se poutavou formou seznámili s historií, ale i se současným životem obyvatel Kambodži a nahlédli pod pokličku místní kuchyně. I letos bylo povídání velmi poutavé.

Vánoční trhy Brno

Vánoční trhy Brno

Datum: 19. 12. 2023

Ani v letošním roce jsme si nemohli nechat ujít předvánoční atmosféru...

Punčobraní

Punčobraní

Datum: 14. 12. 2023

Ve čtvrtek 14. prosince se uskutečnil 2. ročník punčobraní. Rodinné týmy, ale i týmy spolku rodičů nebo samotných žáků měli možnost zapojit se do soutěže o nejchutnější punč a utkat se tak o zajímavou výhru.

Ozdobme společně lázně

Ozdobme společně lázně

Datum: 2. 12. 2023

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Také v letošním roce jsme se zapojili do soutěže o nejkrásnější vánoční stromeček..
Naší chloubou, která zdobila lázně byl krásný dřevěný betlém......

Dušičky a dušičkové tvoření

Dušičky a dušičkové tvoření

Datum: 2. 11. 2023

.

BEJVÁVALO...aneb za starých dobrých časů

BEJVÁVALO...aneb za starých dobrých časů

Datum: 30. 10. 2023

V pondělí 30.října se naše škola připojila k akci Bejvávalo..., kterou pořádala novoměstská mateřská škola. Cílem bylo seznámit děti a připomenout návštěvníkům, jak žily naše babičky.

Výlet - podzimní prázdniny

Výlet - podzimní prázdniny

Datum: 26. 10. 2023

Ve čtvrtek 26.10.,o podzimních prázdninách, měli žáci možnost se přihlásit na dopolední výlet, který uspořádali dobrovolníci z řad asistentů ve spolupráci se spolkem rodičů. Jak se výlet vydařil, se můžete podívat níže.

Brno - vzdělávací centrum Lipka - Vlněná dílna

Brno - vzdělávací centrum Lipka - Vlněná dílna

Datum: 9. 10. 2023

V pondělí 9. října jsme navštívili environmentální vzdělávací centrum Lipka. Ve skupinách jsme měli možnost nahlédnout do tajů vzdělávacích programů nazvaných Vlněná dílna a Jabloňka a Ořešánek.

Praha - Zemědělské muzeum

Praha - Zemědělské muzeum

Datum: 3. 10. 2023

.

Svatováclavský výšlap

Svatováclavský výšlap

Datum: 27. 9. 2023

Slunečné počasí, dobrá nálada...to byla středa 27.září, kdy se celá naše škola vydala na tradiční svatováclavský výšlap. Trasa byla léty osvědčená, s pojistkou hromadné dopravy, pro případ, že by někomu nestačily síly.
Na čerstvém vzduchu jsme si vyčistili hlavy a den jsme si krásně užili!

Mohlo by Vás zajímat