Menu
Nové Město na Moravě
Základní škola a praktická škola Nové Město na Moravě, Malá 154

Obsah webové stránky se upravuje, omluvte prosím případné nedostatky.

SPORTOVNÍ HRY ZUBŘÍ

SPORTOVNÍ HRY ZUBŘÍ

Ve středu 5. června jsme se z iniciativy a na doporučení maminky jednoho z našich žáků, vypravili do Zubří, kde po celý týden - již 48. rokem probíhají Sportovní hry pro handicapované sportovce z Jihomoravského, Olomouckého, Moravskoslezského kraje a Kraje Vysočina.

Cílem těchto her není vyhrávat, ale strávit příjemně vyplněný čas společně s dalšími lidmi s podobným údělem. Naše pocity a očekávání byly smíšené, nicméně nejen organizátoři, ale i klienti ze zařízení sociální péče nás vřele přivítali a děti, ačkoli byly ze všech zúčastněných nejmladší, hned zapojili do jedné z aktivit – hry, která se nazývá Boccia. (hra podobná Pétanque). Žáci - rozděleni do družstev, se nejdříve utkali mezi sebou a poté i s dalšími sportovci. Principem této hry bylo, postupným vhazováním míčků, dostat míčky vlastní barvy co nejblíže míčku, který se nazývá “Jack”. K našemu překvapení se všichni, až na výjimky s vervou zapojili.... Před odchodem jsme ještě měli možnost zhlédnout exhibiční vystoupení amatérského vicemistra Česka a Slovenska v MMA, zápasníka Pavla Lamackého. Když nastal čas, vydat se na zpáteční cestu, litovali jsme, že se nemůžeme zdržet déle. Takže příští rok se aspoň máme zase na co těšit! 

fotogalerie/2023-2024/

https://zdarsky.denik.cz/ctenar-reporter/v-zubri-se-konaji-uz-48-sportovni-hry-pro-sportovce-se-zdravotnim-postizenim-202.html

Datum vložení: 5. 6. 2024 23:03
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2024 23:19
Autor: Správce Webu

Mohlo by Vás zajímat