Vůně medu - včelařská výstava

Exkurze 8.11.2018

BESIP

KD - Nové Město na Moravě

V pátek 2. listopadu se naše škola zapojila do programu o silničním provozu. Po krátké přednášce o bezpečnosti na silnici jsme se přesunuli na nedaleké dopravní hřiště, kde už byla připravená jízdní kola, na kterých si žáci mohli zajezdit.

Planetárium

Brno - Brno

V úterý 9. října uskutečnila naše škola výlet vlakem do planetária v Brně. Návštěva proběhla v digitáriu (kinosál s kopulovitým stropem), kde se děti usadily do pohodlných a polohovatelných sedadel, měly možnost si prohlédnout hvězdnou oblohu, ukázat si několik jasných hvězd a nejnápadnější souhvězdí. Poté následovala zábavná a zároveň poučná 3D pohádka o působení gravitace - Tajemství gravitace: Po stopách Alberta Einsteina.

Svatováclavský výšlap

ZŠ a PŠ NMNM - Malá 154, Nové Město na Moravě

Ve čtvrtek před svátkem Svatého Václava jsme se vydali na tradiční "svatováclavský" výšlap. Počasí nám přálo, tak jsme si to pěkně užili.

Výstava českého strakatého skotu Radešínská Svratka

Radešínská Svratka - Radešínská Svratka

Dne 13. září se naše škola zúčastnila výstavy - Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce. Žáci měli možnost si prohléhnout hospodářská zvířata a seznámit se s potřebnou zemědělskou technikou. Na deseti stanovištích byly připraveny soutěžní úkoly, které se všichni snažili splnit. Odměnou jim pak byla zmrzlina, párek v rohlíku nebo mléčný výrobek.